• Uni Slide 01
  • Uni Slide 02
  • Uni Slide 03
KOUPIT za 169 Kč
  • Prohřeje
  • Uvolní
  • Zklidní
  • Uleví

Objevte miliony let vznikající sílu rašeliny a bylin

Rašelina je léčebný prostředek prověřený staletími, který používali ve formě rašelinových zábalů při artrózách a revmatických onemocněních již staří Egypťané a později i Řekové. Ulevovali si tak nejen od bolestí kloubů, svalů a páteře, ale i od ekzémů, akné a kožních zánětů.

Rašelina je přírodně nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál. Vzniká již téměř 360 miliónů let v rašeliništích, které se často lidově nazývají močály, bažiny, nebo slatě. Rašeliniště rostou velmi, velmi pomalu – každý rok přibude vrstva silná pouhý 1 mm.

Rašelina obsahuje velké množství minerálních a organických látek, které jsou tvořeny směsí kdysi žijících organizmů. Jedná se zejména o lipidy a huminové kyseliny, které dodávají rašelině biochemické vlastnosti, které mají na lidský organismus prokazatelně blahodárný vliv. Nezávislé studie prokázaly, že tyto přírodní organické látky jsou pohlcovány tělem 16x efektivněji než látky syntetické.

Složení rašeliny se značně liší dle naleziště v důsledku rozdílných klimatických podmínek a druhů rostlin.

V tradičním lázeňství se rašelina používá především pro své termofyzikální vlastnosti. Tepelný efekt je totiž jedním z jejich hlavních benefitů;  tepelná setrvačnost rašeliny je až 5x delší než u vody. Rašelinové koupele jsou ve střední Evropě známé již více než 200 let a používají se zejména při chronických revmatických chorobách, při artróze, svalové kontraktuře a při gynekologických onemocněních. Při koupelích se zlepšuje tonus kůže a podkoží, dochází k hlubokému prohřátí, relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně. Značně se tak zvýší efekt následné fyzioterapie nebo masáže. Koupele mají pozitivní vliv také na hojení jizev, atopické ekzémy, lupénku a akné.

V přípravku Unicatum Chondro je přirozené působení rašeliny posíleno účinky extraktů či olejů z bylin a rostlin - například z kostivalu, jalovce, kaštanu, hořce, arniky, rozrazilu, jedle aj. 

Nejvíce jsou zastoupeny extrakty a oleje z těchto rostlin:

Kostival lékařský: Hlavní složkou obsaženou v kostivalu je alantoin, který podporuje regeneraci účinně urychluje obnovu a odstraňuje pocit únavy. Použití kostivalu je dokumentováno již Řeky a Římany ve 2.stol. n.l. Během středověku se kostival používal hlavně při zlomeninách, odtud jeho název.   

Jalovec obecný: Složky obsažené v jalovci aktivují lymfatický systém a tím pomáhají odstraňovat toxické látky. Jalovec zvyšuje prokrvení pokožky a účinně podporuje regeneraci namožených svalů. 

Kaštan koňský: Kaštan obsahuje aktivní látky aescin, třísloviny a flavonoidní glykosidy, které se podílejí na zvyšování elasticity cévních stěn, podporují rychlost krevního oběhu, žilní odtok a omezují tvorbu otoků. Mají výrazný protizánětlivý a hojivý účinek.