• Uni Slide 01
  • Uni Slide 02
  • Uni Slide 03
KOUPIT za 169 Kč
  • Prohřeje
  • Uvolní
  • Zklidní
  • Uleví

Poradna

Budeme velice rádi, když se na nás obrátíte s dotazem, který se bude týkat (nejen) produktu Unicatum Chondro, působení rašeliny, bylin atd. Vždy se snažíme odpovědět co nejdříve. Někdy si ovšem dotaz může vyžádat potřebu odborné konzultace s našimi poradci a může dojít k prodlení s odpovědí. V takovém případě Vás samozřejmě budeme předem informovat. 

Velice oceníme, když nám sdělíte své zkušenosti, názory a případně tipy týkající se používání rašelinového balzámu Unicatum Chondro. Rádi se o ně v případě vašeho souhlasu podělíme s ostatními. 

 

Otázky a odpovědi:

Dotaz: Jak často mám Unicatum používat?
Odpověď: Rašelinové terapie jsou obvyklé ve formě rašelinových bahenních lázní, rašelinových zábalů a rašelinových koupelí. Pro zvýšení účinku se procedury opakují i vícekrát denně. Unicatum Chondro proto doporučujeme aplikovat v případě potíží 3x denně.

 

Dotaz: Můžu Unicatum použít jako zábal?

Ano, použití ve formě zábalu můžeme jen doporučit. Nejlépe na noc. Protože Unicatum Chondro stimuluje prohřátí ošetřeného místa, a tím uvolnění vazů a svalů, bude při nočním odpočinku účinek výraznější.

 

Dotaz: Po namazání mi lehce zrudla kůže – je to v pořádku?

Některé látky obsažené v produktu Unicatum Chondro stimulují lokální prokrvení pokožky ošetřeného místa a tím jeho zahřátí. Na tyto látky reaguje každá pokožka individuálně, mírné zarudnutí je běžné a vypovídá o větším prokrvení pokožky. Rašelina sama působí zejména termofyzikálně, vzniklé prohřátí udržuje a podporuje a tím Unicatum Chondro způsobuje relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně ležící povrchně. Zarudnutí trvá cca 10-30minut, pak ustupuje. Alergické reakce samozřejmě nelze úplně vyloučit, pokud by zarudnutí trvalo déle nebo svědilo, poraďte se se svým lékařem či lékárníkem.

 

Dotaz: Může používat Unicatum Chondro i těhotná a kojící žena?

Ano, Unicatum Chondro mohou používat i těhotná a kojící žena. Nedoporučujeme však příliš nanášet na oblast břicha a prsou.

 

Dotaz: Je vhodné Unicatum Chondro i pro děti?

Unicatum Chondro mohou používat děti od 3 let věku.

 

Dotaz: Mám artrózu kolena, mohu použít Unicatum?

Unicatum Chondro je produkt přírodní medicíny a tudíž jej mohou používat lidé každého věku (kromě dětí do 3 let) dlouhodobě bez omezení. Můžete jej používat bez problémů i při artróze kolene.

 

Dotaz: Dobrý den, mám bolesti nervového zakončení venkovních stran stehen - kůže a svaly- bolesti přechází až do štípání a píchání. Pomohlo by mi Unicatum Chondro nebo mi doporučíte jiný balzám?
Děkuji za odpověď, Kadlčíková

Dobrý den paní Kadlčíková,
děkuji za Váš dotaz. Unicatum Chondro by Vám mohlo pomoci. Zkuste před zakoupením nejdříve vzorečky, které jsou k dostání v lékárnách....Pokud Vám Unicatum uleví, zakupte celé balení.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Přeji hezký den, zajímalo by mě jaký má obsah balení rašelinového extraktu
Děkuji, Jalůvka

Dobrý den pane Jalůvko,
Unicatum 250 ml obsahuje 4% koncentrovaného rašelinového extraktu, což odpovídá cca 0,5-1 kg rašeliny v jednom produktu.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji krásný den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý den. Když místo aplikace hodně zčervená, nesvědí a nejsou jiné příznaky, tak je to v pořádku? Děkuji!
Příjemný den přeji. Vojtěch Havlíček

Dobrý den pane Havlíčku,
zčervenání a prohřátí je žádoucí. Je to naprosto v pořádku.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji krásný den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý večer, chci Vás požádat o informaci, zda Rašelinový balzám s bylinnými extrakty, který jsem dostala od manžela, můžou používat i těhotné ženy? Jsem v 5. měsíci těhotenství a bohužel mám artrózu 4. stupně. Vzhledem k mému těhotenství nesmím užívat žadné tablety ani injekce. Proto by mě zajímalo, zda mohu na bolest používat tuto mast.  
Děkuji Lucie Kaisrová

Dobrý den paní Kaisrová,
děkujeme za Váš dotaz. Unicatum Chondro můžete v těhotenství užívat. Byla bych ale opatrná s aplikací na břicho a hruď, ale to předpokládám, není Váš případ.
Pokud budete aplikovat na záda či kolena, určitě to Vám ani dítěti nemůže ublížit.
Děkuji za Váš zájem o náš produkt a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý večer. Mám otce po operaci srdce, masíruji mu hrudník, záda, nohy a nejsem si jistá, zda můžu použit Unicatum Chondro, zda mu to pomůže. Zmiňované partie jej pobolívají, proto se mu snažím ulevit masáží.
Děkuji, Javorková.

Dobrý den paní Javorková,
děkuji za Váš dotaz. Produkt Unicatum Chondro je vhodný k masáži zad i nohou. V oblasti hrudníku bych jej spíše nepoužívala.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý den, mohla by mi mast Unicatum Chondro pomoci při ošetření rukou po nárazovém tréninku? Ruce jsou zatěžované údery do tvrdých materialů, kamenů, stromů aj.
Děkuji za odpověď, Michal.

Dobrý den Michale,
děkuji za Váš dotaz. Unicatum Chondro má spíše prohřívací účinky. Vzhledem k tomu, že při nárazech do tvrdých materiálů vznikají spíše otoky, či pohmožděniny, doporučila bych spíše použít Koňskou mast společnosti Herbamedicus - verzi chladivou či forte chladivou. Obsahuje mentol, který otoky zmírňuje a ochlazuje. Koupíte ji v lékárnách či zdravých výživách.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý den.
Budete také vyvíjet Unicatum Chondro ve verzi s chladícím účinkem?
Ondřej Syblik

Dobrý den pane Sybliku,
děkuji za Váš dotaz. Bohužel v chladivé verzi produkt Unicatum nebude. Základem rašelinového balzámu Unicatum je rašelina, která prohřívá. Nemělo by smysl dávat do produktu mentol, ničil by účinek prohřívající rašeliny.

Pokud scháníte produkt s chladivým účinkem, doporučuji navštívit lékárnu, či náš web, kde se informujte o produktu Koňská mast chladivá či Koňská mast forte chladivá od společnosti Herbamedicus. Dají se koupit v objemech 250 ml a 500 ml. Cenově se pohybují takto:
KM chladivá 250 ml: 148 Kč
KM forte chladivá 250 ml: 198 Kč
KM chladivá 500 ml: 236 Kč
KM forte chladivá 500 ml: 318 Kč

Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji krásný slunečný den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý den, koupila jsem si váš balzám Unicatum Chondro. Máte psáno, že by to mělo trochu pálit, ale mě to nic nedělá. Možná to nanáším špatně, nevím. Mám bolavá záda v oblasti kříže. Děkuji za odpověď.
Denisa Šebestová.

Dobrý den paní Šebestová,
děkuji za Váš e-mail. Každý člověk reaguje na produkt jinak. Záleží na pH pokožky.
Měli jsme nějaké reklamace na podobný produkt Koňská mast hřejivá s tím, že mast nehřeje. Jakmile jsme se s kolegyní namazaly, ihned jsme zčervenaly a mast normálně hřála. Totéž bude i s Unicatem.
Nechte produkt vyzkoušet někoho z Vašich blízkých a pokud by ani je Unicatum nehřálo, prosím, pošlete nám jej na přezkoumání na dodací adresu: Herbamedicus, s.r.o., Tovární 13, 737 01  Český Těšín.
Pošleme jej na expertizu.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Prosím o radu. Mám artrózu kolene a také třikrát vychýlený kloub. Mám bolesti, až mě to štípe a jako bych měla v koleni červotoče...popisuji to humorně,že?Mám si položit na mazání igelit, nebo stačí jen přikrýt gázou a ovázat?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Slivková.

Dobrý den paní Slivková,
děkujeme za Váš dotaz. Pokud již máte vyvinutu artrózu kolene, pak se obávám, že Unicatum Chondro Vám ji zcela nevyléčí.
Tento produkt Vám může pomoct "pouze" ulevit od bolesti. Doporučuji produkt spíše do kolene opatrně vmasírovat, aby byl účinek větší. Zábal bych nedávala.
Věřím, že Vám produkt alespoň trošku pomůže a červotoči vezmou nohy na ramena:)
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji krásný den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda je možné rašelinový balzám používat i na problematické partie hýždí a stehen postižené celulitidou nebo zda by v případě, že není přítomen problém s klouby, mohl škodit?
Předem velmi děkuji za odpověď, Tatiana.

Dobrý den Tatiano,
děkuji za Váš dotaz. Unicatum Chondro určitě není nutné používat pouze na potíže s klouby. Nicméně Unicatum neobsahuje skořici, která je účinnou látkou, pomáhající tlumit projevy celulitidy. Na celulitidu doporučujeme spíše náš produkt Cellulitis 250 ml nebo 500 ml, který koupíte v lékárnách či v našem e-shopu (https://www.herbamedicus.com/cz/cellulitis-250-ml). Dále můžeme nabídnout novější produkt, Skořicový balzám 250 ml (https://www.herbamedicus.com/cz/skoricovy-balzam-250-ml), jehož cena je nižší než u Cellulitisu. Neobsahuje ale bylinky, které jsou přítomné v Cellulitisu.
V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.
Děkuji a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý večer,mám dotaz. V lékárně jsem dostala vzoreček Unicatum Chondro. Mám problém s levou rukou a lékař mi řekl, že je to od zad. Tak jsem si zkusila namazat rameno a mám pocit, že ruka mě už tak nebolí, je to možné? Děkuji za odpověd, Strouhalová.

Dobrý den paní Strouhalová,
děkuji za Váš e-mail. Ano, je opravdu možné, že Vám Unicatum zabralo a ulevilo Vám od bolesti.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné aplikovat Unicatum Chondro i v případě, že na daném místě trpím zánětem šlach?
Děkuji Iwana

Dobrý den Iwano,
Na zánět šlach Vám radši doporučím Koňskou mast chladivou. Unicatum Chondro má zahřívací efekt a ten není u zánětů žádoucí. Koňskou mast chladivou můžete zakoupit v našem internetovém obchodě (https://www.herbamedicus.com/cz/konska-mast-chladiva-500-ml)
Děkujeme za Váš zájem o naše produkty, s přáním všeho dobrého.
Lenka Kraus

 

Dotaz: Překonala jsem herpes na levé ruce, ale zůstala mi strašná bolest v zádech a svalech. Nemůžu ani zvednout ruku, nic těžšího v ruce nezvednu. Moje lékařka mi dala tabletky proti bolesti, které vůbec nezabírají a dodala, že se této bolesti už nikdy nezbavím. Je to hrozné, brzdí mě to ve sportu, v práci a každodenním životě. Prosím poraďte mi nějaku mast, která by mě zbavila této bolesti. Helena Majorová

Dobrý den paní Heleno,
děkuji za Váš dotaz.
Popravdě moc nerozumím Vaší otázce. Myslíte například, zda je Unicatum vhodné, když Vás bolí záda, když máte například skřípnutý nerv?
Unicatum Chondro je rašelinový balzám s hřejivým účinkem, který se maže na klouby, svaly, záda, kolena apod. Když Vás bolí tělo například po nějaké námaze.....
V lékárnách by měly být zdarma k dostání vzorečky tohoto produktu. Před zakoupením doporučuju vyzkoušet.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý večer, chci se zeptat, lze mast Unicatum Chondro použít i na metličkové a křečové žíly? Děkuji Renata Tothová

Dobrý den paní Tothová,
děkujeme za Váš dotaz. Unicatum Chondro má prohřívací účinky a na křečové či metličkové žíly bychom jej spíše nedoporučovali. Na křečové žíly je spíše vhodná chladivá varianta naší Herbamedicus Koňské masti, kterou koupíte v lékárnách či zdravých výživách.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Občas mě pobolívá kyčelní kloub. Je Unicatum Chondro vhodná mast na namazání?
Děkuji Pauková.

Dobrý den paní Pauková,
děkuji za Váš dotaz. Ano, Unicatum je vhodné na kyčelní kloub. Můžete vyzkoušet nejdříve vzorky, měly by být k dostání v lékárnách v ČR i na Slovensku.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý den,
jsem spokojen s rašelinovým balzámem. Doporučujete jej také jako zábal, ale nikde jsem nenašel návod na něj. Děkuji, hezký den. ptch (Petr Chalupa)

Dobrý den pane Chalupo,
děkujeme za Váš dotaz. Jako zábal je myšleno to, že si gel aplikujete na postižené místo a překryjete ručníkem či nějakou látkou, aby došlo k většímu prohřátí.
Vzhledem k aplikační formě gelu není samozřejmě možné vytvořit si zábal na celé tělo, gel nejde ředit s vodou, rozpadl by se. V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Koupil jsem si Chondro balzám, bolela mě páteř a pomáhá mi to. Nejsem si však jistý, zda můžu tento balzám k potírání a masáži páteře užívat? Vždy to místo zčervená, díky. Milan Voříšek

Dobrý den pane Voříšku,
děkuji za Váš e-mail. To, že místo zčervená, je žádoucí a dochází k potřebnému prokrvení pokožky. Je to naprosto v pořádku a Unicatum můžete na páteř mazat kolikrát denně potřebujete. Jsem ráda, že Vám produkt pomohl od bolesti.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

Dotaz: Dobrý den, je Váš přípravek Unicatum Chondro vhodný i při trošku porušeném menisku? Alespoň takovou diagnózu určil ortopéd a nic víc kromě zábalů mi nedoporučil. Snažím se jezdit na rotopedu, ale jsou i dny, kdy mi rotoped dělá bolesti a musím si koleno namazat Ibalginem na noc. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Ano, Unicatum Chondro můžete používat i při porušeném menisku. Balzám jemně vmasírujte tak, aby nelepil a nezanechával stopy. Ucítíte prohřátí a pokožka Vám zčervená. Toho se nelekněte, je to v pořádku a žádoucí, dochází k potřebného prokrvení.
Děkuji za Váš zájem o naše produkty a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lenka Kraus

 

 

Napište nám:

Pole označené * jsou povinná